panolog

pisze o tym leku z uwagi na to, że uwazam go za jedny skuteczny środek na wiele przypadłości które spotkały mojego Baloula a wiem, że nie tylko u mnie on działą rewelacyjnie. oczywiscie bardzo ważna na początku informacja- jest to antybiotyk- także nalezy najpierw skonsultować podanie go z wetem!
a teraz w skrócie na co panalog nam pomógł :
- zapalenie ucha
- atopowe zapalanie fałdów skórnych (nad noskiem)
- drożdżaki w fałdach skórnych (nad noskiem)
a tu z ulotki na co pomaga i co zawiera w swym składzie :
Ostre i przewlekłe zapalenie zewnętrznego przewodu słuchowego, zapalenie gruczołów przyodbytowych, zapalenie przestrzeni międzypalcowych, ograniczone zapalenie skóry psów i kotów.

Skład : Panolog jest kombinacją trzech antybiotyków i kortykosteroidu. Neomycyna i tiostrepton działają przeciwbakteryjnie zarówno w odniesieniu do bakterii Gram - ujemnych (np. E. coli, Proteus, niektóre szczepy Pseudomonas) jak i Gram - dodatnich ziarniaków. Nystatyna hamuje rozwój drożdżaków, a szczególnie Pityrosporum spp. i Candida albicans. Triamcinolon wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i przeciwalergiczne

Przeciwwskazania : Nie stosować u zwierząt z perforacją błony bębenkowej.
Panolog nie jest wskazany do leczenia głęboko umiejscowionych zakażeń (np. ropnie, infekcje układu limfatycznego).
Zgodnie z ogólnymi zasadami nie zaleca się stosowania kortykosteroidów w czasie ciąży i laktacji. Prowadzić to może do uszkodzenia płodu i poronień.
Po zastosowaniu umyć ręce.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Działania niepożądane: Panolog jest dobrze tolerowany przez zwierzęta i reakcje skóry przy jego stosowaniu występują bardzo rzadko. Czasami obserwuje się zaczerwienienie, obrzęk, podrażnienie skóry, wynikające z jej wrażliwości na neomycynę. W przypadku utrzymywania się tych objawów należy przerwać stosowanie preparatu.

Dawkowanie : Oczyścić ucho z woskowiny, usunąć obce ciała (np. ĽdĽbła traw, kleszcze) i następnie wpuścić 3-5 kropli zawiesiny Panolog. Zabieg powtarzać od 1 do 3 razy dziennie. Częstotliwość podawania można zmniejszyć i podawać lek jednorazowo co drugi, trzeci lub czwarty dzień w zależności od nasilenia procesu zapalnego. Leczenie należy kontynuować przez conajmniej 2-3 tygodnie.
Zapalenie gruczołów okołoodbytowych: usunąć zawartość gruczołu i następnie wypełnić go zawiesiną Panolog. Zabieg powtarzać kilkukrotnie w odstępie 12-24 godzin.
Stany zapalne skóry: oczyścić zmienione chorobowo miejsca i pokryć je cienką warstwą zawiesiny Panolog. Zabieg powtarzać 1-2 razy dziennie do ustąpienia objawów.

u mnie lek sprawdza się reeewelacyjnie i mogę go z czystym sumieniem polecić.

Comments

• Popieram - my uzywalismy panologu do uszu, oka (na zewnątrz) i do dupinki na gruczoły

• My na drożdżaki pod fałdami. Rewelacja
  • A darady kupic bez recepty?
  • edited May 2011
    panolog jest do kupienia wyłącznie u weta, więc generalnie recepta nie potrzebna bo w patece tego leku się nie dostanie. tylko dla psów
  • Generalnie fakt aczkolwiek apteki maja tez leki dla zwierzat na recepte wet zielona wystawia?choc sama juz nie wiem:)
  • tak wet zieloną wystawia, są to wtedy leki dla ludzi ale recepta zielona bo od weterynarza czyli dla zwierzaka. natomiast to jest lek tylko dla zwierząt wiec tylko w klinice czyli żadna recepta potrzebna nie jest
  • Ot blondyna ze mnie:)
  • edited March 2012
    Czy panolog też ma miesięczny czas jako najdłuższy okres używania od otwarcia tubki tak jak np. krople do oczu?
  • o kurczę, chyba nie bo ja smarowałam Stefcia po dłuższym czasie niż miesiąc i nic złego się nie działo, ale niestety teraz nie mam Panologu żeby to sprawdzić.
    A z tymi kroplami to mnie wkurza - nie mogli by w takim razie mniejszych buteleczek robić? Zawsze mi tak z połowa zostaje i muszę wyrzucać X(
Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!