alergia na nabial

pytanie jest nastepujace-jak rozpoznac u buldoga czy ma alergie na nabial?czy nalezy zrobic jakies badania...?czy poprostu sposobem dac i obserwowac?

Comments

• edited January 2012
    nana19881 said: pytanie jest nastepujace-jak rozpoznac u buldoga czy ma alergie na nabial?czy nalezy zrobic jakies badania...?czy poprostu sposobem dac i obserwowac?
    Jeżeli masz przypuszczenia, że pies jest uczulony na nabiał to najprościej go odstawić i nie podawać.

Według obserwacji pediatrów najczęściej uczulają produkty firmy Danone i to nie nabiał jest czynnikiem uczulającym, tylko substancje konserwujące w tych produktach.

Mogę z własnego doświadczenia powiedzieć, że coś w tym jest, bo jak Antołkowi podawałam Dannonki to zawsze miała problemy ze skórą.

• o kurcze a czy innej firmy jogurciki czy serki można dawać? Sami tak lubi :-?
  • Gosia said: o kurcze a czy innej firmy jogurciki czy serki można dawać? Sami tak lubi :-?
    W swojej pracy mam kontakt z pediatrami, którzy poza pracą w klinice przyjmują również w NZOZ i gabinetach prywatnych, bardzo często mają do czynienia z różnego rodzaju alergiami u dzieci. Produkty firmy Dannone są na pierwszym miejscu jako najbardziej uczulające małe dzieci.

Myślę, że najrozsądniej podawać psu serek w czystej postaci. Można taki serek zrobić samemu, a jeśli mamy przypuszczenia, że pies jest uczulony na nabiał, nie podawać w ogóle sera.

• Moja kiedyś jadła, a teraz nawet mała porcja, typu 2 łyżeczki i .... :0&
Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!