Zrogowaciała skóra na ogonku

Petunia ma zrogowaciałą skóre na ogonku i troszkę na tylnych nóżkach. Zaczęłam smarować jej ogonek kermem na pękające pięty i maścią tranową. Mam wrażenie, że trochę skóra zmiękła. Może macie juz jakieś doświadczenie i coś poradzicie :)

Comments

• pewnie jak u ludzi, że to odleżyny... trzeba pielęgnować i znowu będzie ładny ogonek :)
  • u Tosi identyczne zrogowacenia są na tylnych łapkach, wet kazał smarować maścią z wit. A i widać dużo różnicę, także polecam :)
  • Ulek na pewno możesz smarować maścią z wit. A, maścią tranową, Bephanten ( maść lub krem ).

Ale ja tam widzę też wyłysienie na ogonie, może to świadczyć o problemach z jajnikami, to stara sunia już, może ma jakieś zmiany w narządach rodnych.

• Na starym ogonku pojawiają się włosy. Ta mniejsza łysinka u nasady ogonka już jest prawie niewidoczna. Dziękuję za rady. Smarowałam maścią tranową i neutrogeną intensywną do rąk :)
  • biedna Petunia
  • My też tak mieliśmy - sierść odrosła i nic nie widać. Smarowaliśmy tym samym co zrogowaciały nosek. Na nosek nie pomogło - nadal jest popękany a na ogonek tak.
  • wooow pięknie :) jaka zmiana :)
  • U franka tez to sie pojawilo myslalam ze grzyb 2 sprawa zauwazylam ze tuz u nasady pod wlosiem znajduja sie tak jakby hmmm ciezko to stwierdzic wyglada jakby mu kawalki skory rosly taka struktura jak na podiszkach tylko mieksze jakby sie rozdwoilo, nie smierdzi lekko sie luszczy zmian zaczerwienionych ni ma zrobie zdjevie jak mi sie uda, dopiero dzisiaj zaiwazylam :(
  • He,He dopatrzyłam, że Niusika w rzyć gryzie culex barbatus :-))
  • moze mi ktos powiedziec czy wiecie co to jest ? jest to u nasady ogonka pod wlosami , kłaki nie wypadaja nie swedzi nie czerwienieje nie ropieje tylko sobie tak te " pypki rosna " i nie mam zadnej odpowiedzi wtf ?
    http://img94.imageshack.us/img94/7586/img2234ld.jpg
  • Nasza też to miała, ale smarowałam maścią z wit A i Clotrimazolem na zmianę i przeszło :)
  • clotimazol mam jest to niegrozne ? Mamy na ogonie cos takiego jeszcze od miesiaca czy 2 http://img62.imageshack.us/img62/930/img2235o.jpg Myslalam ze to od kapania 2 miesiace temu mieszkal szczeniak ktory niestety stety posikiwal tu i tam i roznosil to po domu i ganianie z mopem nie poskutkowalo kapalam go 2 razy w krotkich odstepach myslalam ze to od tego jakis grzyb czy kij wie co . Musze czekac na weta bo jest na semestrze i czekam na niego . Jest to niegrozne ? wystarczy witamina a i ten clotimazol ? Jak dlugo czeka sie na efekty ?
  • U suk takie wyłysienia na ogonie mogą przemawiać za nieprawidłową pracą jajników, i to też ma znaczenie w którym miejscu na ogonie to powstaje, Niżański o tym pisze, nam wyłysienie pośrodku ogona pojawiło się po pierwszej cieczce, i właściwie ono utrzymuje się do teraz, tylko raz jest mniejsze raz większe, nie ma w tym miejscu właśnie sierści, proponowano mi test progesteronowy jej zrobić, ale zrezygnowałam, bo przez tego mojego głupka do bankructwa w końcu dojdę / aczkolwiek wydaje mi się to badanie za słuszne/. Teraz po tej cieczce nie powiększyło się to wyłysienie, jest bo jest, ale nic się nie dzieje. Nie wiem czy męską płeć mogą dotknąć takie problemy, zaburzenia hormonalne u samców występują, ale czy może tak się objawiać jak u suk, nie wiem.

Natomiast o tym co wcześniej pisałaś, to u nas poszło na te wspomniane powyżej maści. Nie wiem, można by dla pewności zrobić zeskrobiny z tych "pypków", może to jakiś grzyb, skoro na Clotrimazol idzie.

• tzn jeszcze niczym nie smaruje a clotimazol posiadam w domu bynajmniej gdzies mi sie na oku zawiesil zrobic zrobie ale chcialam sie zapytac mniej wiecej co to jest. Poczytalam troche i moze byc duzo przyczyn ale zadne w sumie nie pasuja mi napewno nie jest to tarczyca raczej stawialabym na nadmierna ilosc wydzielania hormonu meskiego . Franek jest istnym ruchaczem i moglby zawsze i o kazdej porze jak jest pieknie pachnaca suka. Do tego w okresie styczen i czerwiec tego roku byla cieczka suki z ktora mieszkamy . Ciekawa sprawa z tym . Faktycznie u suk to jajniki i w kazdym przypadku kastracja jest wyjsciem . Wiem ze mozna zbadac hormony u psa ale wyniki nie sa miarodane bo ponoc skacze :/ yyyy dowiem sie jak wet wroci bynamniej franek jest wesoly je pije sika kupe robi bawi sie i drze ryłoo
  • znalazlam krem z vit a : skład Agua, Stearic acid, Palmitic acid, PEG-300, PEG-1500, Glycerin, Peanut oil, Cetyl alcohol, Stearyl alcohol, Methylparaben, Retinyl palmitate, pH7.
    Moze byc ?
  • Maść z wit A byłaby silniejsza, ale krem też może być
  • Sprobuje dzieki
  • Nie wiem jakiej firmy masz Clotrimazol, ale najlepszy jest ten z firmy Glaxo /tzn. z moich obserwacji, mogę tak powiedzieć, ten z Ziaji jest do niczego/.

To jest ten: http://www.bangla.pl/opinie/p7179/gsk-glaxo-smith-kline-clotrimazolum
Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!