Łupież i przerzedzona sierść

Mam problem ze skórą grubaska. Padi ma AZS. Karme dostaje dla alergików ale skóra wygląda tragicznie przerzedziła się strasznie i Padiniek ma kawały łupieżu!! Teraz jak zakupiliśmy Furminator to wyczesałam mnustwo łupieżu a poza tym puściła się lekko krew bo ma tak podrażnioną skóre zwłaszcza tam gdzie nosi szele.... wetka nic nie powiedziała na to :/ a mój grubcio cierpi :( teraz borykamy się z zapaleniem spjówek i ostre zapalenie fałdki przy oczku- pie.dolone topole!!!:( znacie jakiś dobry szampon?

Comments

• edited June 2011
    Wojt polecał bayera, senisitve skin taki szampon. Angel ostatnio pisała o emulsji do mycia z linii Oliatum hypoalergiczny produkt dla dzieci, swoją Zarinkę tym myje. Jeśli jest łupież możesz psa wykapać w Nizoralu, ja ostatnio Antołka w nim wykąpałam nic jej się nie stało, a zmiany na skórze nawet trochę zbledły. Poza tym możesz dawać olej lniany budwigowy do jedzenia, wit A+E przynajmniej przez jakiś czas. Tą podrażnioną skórę posmaruj choćby Penatenem, naprawdę jest prawie bez zapachu. Poza tym jeśli tak bardzo przerzedziła się sierść Padiemu może jest przebiałkowany? może to nie tylko AZS, dobrze by też było zbadać mocz.

Poza tym jeśli sierść i skóra jest w słabej kondycji to czy ten Furminator nie pogorszy sprawy?
  • Sandra ja to bym poleciła zmiane weta albo chociaz wizyte u dermatologa bo to trzeba leczyc.Szampon bayera tez moze byc a z nizoralem uwazaj bo moze jeszcze mocniej wysuszyc skore.
  • no wlasnie ja też tak sobie pomylslam,ze jesli ma łupież to ma skóre przesuszoną ... uważam że nie powinno sie go kapac w żadnych szamponach bez konsultacji z weterynarzem-dermatologiem. wstrzymałabym się takze z czesaniem go ponieważ podejrzewam,ze to iż tak linieje i ma łupież jest spowodowane stanem chorobowym skóry.
    można mu podawac wit a+e lub tran tak pisała klara ale uwazam ze w takim przypadku bedzie konieczna wizyta u weta ale konkretnie specjaliste w dermatologii. pomyslalam takze o karmie zebyscie sprobowali jeszcze jakiejs innej. no i napewno zero przysmakow czy dokarmiana.
    biedaczek padiś :( trzymam kciuki bardzo mocno.
  • ja wstrzymałabym się z kąpaniem oraz ze zmianą karmy na początek tak jak wyżej napisane - zmiana weta polecam dr Fabisza (na prawdę warto). Dopiero po konsultacjach z nim można zacząć działać.
  • edited June 2011
    Sandra jeśli to wszystko jest aż tak zaawansowane jak piszesz, bo nie wiem czy jest tak fatalnie czy po prostu tak to opisałaś, to idź lepiej do specjalisty od skóry. Bo zwykły wet nic na to nie poradzi, oni się po prostu na tym nie znają. Ja na takie zmiany jak ma Zarinka używam alervetu, szampon.Ale kupiłam teraz taki szampon z firmy Virbac Allermyl, on już jest typowo na alergię. Wet mi powiedział, że kosmetyki z tej firmy są bardzo dobre, drogie ale warto w nie zainwestować:

http://ekarmy.com.pl/product_info.php?products_id=2328

Ja na razie myję ją, ale jak będe widzieć że alergia postepuje to też wybieram się do weta, do Fabisza ozywiście ;)
  • Angel przypomniałas mi o tym szamponie;) uzywalismy go do co tygodniowych kapieli przy naszej poprzedniej alergicznej bulwie i był super.
  • Witam wszystkich serdecznie mam problem z sierścią swojego buldoga,strasznie mu się przeżadziła byliśmy u weterynarza dał mu jakieś zastrzyki i tabletki noi jakis płyn w którym mamy go kapac ale za bardzo to nie pomogło,najbardziej jest łysy w miejscu gdzie nosi obrożę co robic prosze o rady:(
  • ja bym może spróbowała zmiany karmy na bezglutenowa i bez kurczaka w większośc przypadków (ale oczywiscie nie zawsze) pies może byc uczulony na gluten (zboża) bądź kurczaka , odstawcie przysmaki itd. kolejno może zmienić obrożę na szelki o ile ma np obtartą szyjkę bez sierści potem do niej wrócić.
    czy pies się drapie? czy go to nie swędzi? czy są to łyse placki?
  • Madziusia81 musisz napisać coś więcej o tym łysieniu, żeby ktoś Ci napisał co i jak. Bo przyczyn może być wiele, a jeśli chodzi o alergię to tego jest tyle odmian że hej. Napisz jak to wygląda, kiedy zauważyłaś że się zaczął tak sypać? Może tak jak pisze Madzia, jakaś zmiana karmy?
    A co wet powiedział, że co mu jest? I byliście u specjalisty od skóry?
  • Klara:

Nie ma czegos takiego jak "przebiałkowanie psa". to pojęcie w ogóle nie istnieje. wymyslili je weterynarze, którzy nie maja pojęcia w spiej dietetyce lub tacy, którzy wiedza o co chodzi, ale dla świętego spokoju mówią nieprawdę klientom. Owszem, pies może mieć skazę białkową, ale zazwyczaj ta skaza polega na nietolerancji jednego rodzaju białka - ryb, wołowiny, kurczaka. Niezwykle rzadko zdaża się (raz na pół miliona psów), ze skaza jest na kilka rodzajów białka.

To na co weterynarze mówią przebiałkowanie, to zazwyczaj jest nietolerancja na chemikalia, które znajdują się w kiepskich karmach, ale nie maja one nic wspólnego z biakiem. białko kurczaka jest bardzo zdrowe, energetyczne i świetnie przeswajalne, problemem sa chemikalia, którymi kurczaki są od małego szczepione i karmione (nawet nie chcecie wiedziec co jest w karmie dla kurcząt).

więc nalezy szukac przyczyny w jakims alergenie, ale na 99,9% nie ma on nic wspólnego z białkiem, a juz w ogóle nie ma czegos takiego jak przebiałkowienie. Pies i białko to tak samo jak człowiek i chleb :) Człowiek jadł chleb chyba od zawsze i jakiś nie mówi się "przedawkowanie chlebem", tak samo jak pies białka nie moze przedawkować, bo zwyczajnie nadmiar spali, a przeciez nie zje więcej niż moze :)
  • Witam wiec tak te wytarcia na szyi to są łyse miejsca bez sierści tak jak i na całym ciele są miejsca gdzie niema sierści i są łyse, nie wiem dlaczego tak ma,weterynarz twierdzi że to zapalenie skóry ale w sumie nic konkretnego mi nie powiedział dostał antybiotyki i tak jak wspomniałam wcześniej,jedni twierdzą że to od dawania chleba psu,ale był okres że przestała mu wypadać ta sierść i było ok a teraz koszmar pojawił się na nowo co robić :-(
  • Hmm a on miał robione jakieś badania, nie wiem zeskrobinki, wymazy z tej skóry czy coś?
    Musisz iść do dobrego specjalisty od skóry. Mój wet sam przyznał, że jest lekarzem ogólnym i jeśli chodzi o jakieś bardziej zaawansowane przypadki to żebym uderzała do specjalisty, bo on wtedy zajmuje się małym zakresem i zna się o wiele lepiej.
    Z tego co piszesz ciężko wywnioskować, no i my nie znamy się tak jak wet. A rozumiem, że te miejsca nie są jakieś zaczerwienione, czy przykładowo z czarnymi kropeczkami?????
  • edited June 2011
    dogspassion said: białko kurczaka jest bardzo zdrowe, energetyczne i świetnie przeswajalne, problemem sa chemikalia, którymi kurczaki są od małego szczepione i karmione (nawet nie chcecie wiedziec co jest w karmie dla kurcząt).
    I tu się zgodzę, ale idąc tym tropem to mięso, które my jemy jest również naszpikowane chemią, sterydami, antybiotykami i nie wiadomo jeszcze czym. Prosty przykład dlaczego inaczej wygląda i smakuje mięsko kurze kupione od wiejskiej gospodyni. Toż to sam miodzik, że palce lizać... Gdybym mieszkała na wsi to moje psy żywiłabym jedzeniem gotowanym, oczywiście odpowiednio zbilansowanym tak żeby psiak otrzymał wszystko co potrzebne do prawidłowego rozwoju.

A co do przebiałkowania, to osobiście się z tym zetknęłam przy poprzedniej suni, pani weterynarz zarzuciła mi, że placki na skórze są właśnie tego wynikiem.

Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!