Wysypka u buldoga

Co może być powodem wysypki u buldoga 11 tygodniowego? Pies ma: krosty ropne na podgardlu, brzuchu, pachwinach, w uszach i z siusiaka leci ropa. Bulwa poza tym jest w bardzo dobrej formie fizycznej...

Moim zdaniem to alergia pokarmowa. Czy ktoś w Was spotkał się z czymś takimi?

Comments

• edited May 2011
    o kurcze my z le Bosławem przechodziliśmy już różne wysypki począwszy od trądzika młodzieńczego po alergie ale nigdy krostki nie były ropne :/ wówczas kazano nam przemywać je rozcieńczonym manusanem
    Monika najlepiej wrzucić zdjęcie
    nie musi byc to alergia pokarmowa teraz bardzo dużo roślin pyli
  • ja tez stawiam na alergie pokarmowa ewentualnie na trawy np?
    przebialkowienie to bardzo prawdopodobne czyli za duzo mięsa (np kurczaka) albo w karmie suchej za duzo białka
  • jutro wrzucę foty tej dziwnej wysypki
    a jeżeli chodzi o karme to wcina royala mediu dla szczeniąt tam w sumie jest własnie kurczak
    byliśmy u weta - ale on nie wiem co to jest ?!
    przepisał maści, dał specjalny płyn do kąpieli nic na razie nie działa no i zaczął naciągać na kolejne badania i proponuje antybiotyk, na razie czekam
  • Marta czekamy na zdjęcia może uda nam się coś wspólnymi siłami ustalić a weci jak to lekarze lubią nacigąc jak widzą ze człowiek wyda nawet ostatni grosz.
  • edited May 2011
    oki spróbujcie spray dermatisan jest to emulsja dermatologiczna dla psów w stanach ropnych powinno pomóc http://e-karmy.com/p4774,vet-agro-dermatisan-antypioderm-200ml-dla-psa-kota.html do kupienia u weta

ale i tak bym zmienila karme na bezglutenową (moze byc uczulony na zboza) i bez kurczaka (buldogi częęęsto są na kurczaka uczulone!)
  • corniszonowa said: Pies ma: krosty ropne na podgardlu, brzuchu, pachwinach, w uszach i z siusiaka leci ropa. Bulwa poza tym jest w bardzo dobrej formie fizycznej...
    Krosty ropne są spowodowane przez obecność bakterii, trochę to niepokojące, bo piesek jest młody, tym bardziej, że występują w tylu miejscach. Ja bym zrobiła wymaz bakteriologiczny zanim cokolwiek zostanie na skórę zastosowane.

Osobiście borykam się z podobnym problemem u Antosi, na brodzie, a właściwie na faflach robią jej się ropne syfki, dosłownie najpierw to jest taka zapalna gulka, później się obiera i po naciśnięciu leci ropka. Nie byłam u weterynarza, bo po prostu nie mam czasu, ja jej smaruję to Octeniseptem i bardzo pomaga. Ocenisept można użyć nawet na miejsca w sąsiedztwie błon śluzowych, także nic się psu nie stanie.
  • Lufcia jak się uczula ma duże sączące się krosty. Zostają po nich strupki. U niej jest to ewidentnie alergia pokarmowa. Jak ją braliśmy była cała zastrupiała i wtedy był to gronkowiec. Była leczona niedużymi dawkami sterydów i antybiotykami. Pogadaj z wetem o zmianie diety.
  • Klaro to samo co opisujesz miał Balou- przez przebiałkowienie- minęło gdy odstawiłam całkowicie kurczaka (w naszym przypadku) i zmieniłam karmę na acanę (bez zbóż i kurczaka)
  • BamaBa said: Klaro to samo co opisujesz miał Balou- przez przebiałkowienie- minęło gdy odstawiłam całkowicie kurczaka (w naszym przypadku) i zmieniłam karmę na acanę (bez zbóż i kurczaka)

Całkowicie jej odstawiłam kurczaka, nawet nie dostaje serduszek, właściwie to juz prawie nic nie dostaje z przekąsek, oprócz owoców i warzyw. Nie wiem jak mnie nie ma w domu, czy coś nie wyżebrze. Właśnie też tak przypuszczałam, że może to od jedzenia. Ale wracając do Octaniseptu, jest naprawdę rewelacyjny, cudownie je zaleczył te wrzodziki. Jeszcze jakiś pojedynczy się zrobi od czasu do czasu, ale to już nic w porównaniu z tym co było. Karmę dostaje RC Hypoalergenica od jesieni. Także winowajcą jest KURCZAK!!!
  • tak Klaro u nas naprawdę było to samo, dodawaliśmy tez wówczas zgodnie z rada hodowcy mięso takie w kostkach mrożone dla pósw ale to było błędem bo balou został przebiałkowiony. a odkąd balou je karme bez kurczaka i nie dosyaje gotowanego kurczaka ani serduszek itp ,to jest mordeczka idealna wcześniej było tak jak piszesz,ale ja tych chrostek nie ruszałam tylko one same znikały (wet mi polecił by tylko własnie je 'dezynfekowac' ale nie ruszać gdyż można tylko zainfekowac większa powierzchnię) także chrostek żadnych czy tez pryszczy balou nie ma chyba już z rok :D dodam że miał wtedy oprócz tych chrostek wielce czerwoną brodę biedak . typowe uczulenie i przebiałkowienie

• Te krostki świetnie się podsuszają Oceniseptem. Ja początkowo jej wyciskałam, ale poźniej przestałam, bo zaczęły same się zmniejszać i co najwyżej tylko przy przecieraniu teraz jakaś pęknie to wyleci ropka. Ale tak jak mówię pojawiają się już bardzo sporadycznie. Świetny jest ten Octenisept!
  • dziękuje za porady w takim razie lece do weta po środki i muszę się zastanowić nad nową karmą
  • Wygląda to na alergię, to na brodzie pewnie jest już krostą ropną. Zaopatrz się w Octenisept, na pewno Ci się przyda.
  • a wiec tak byliśmy wczoraj u weta, bo jeszcze zauwazyłam sodome i gomore w ogonku, sztywny był od ropy w środku wielka rana :(. Hektor dostał antybiotyk w zastrzykach i tabletki na wynos i oczywiście Octenisept -smarujemy się - nastepna wizyta w piatek. Zobaczymy czy będzie jakas poprawa. Zastanawiam mnie jedno, wet również zasugerował alergie pokarmowa, ale powiedział abyś karmy jeszcze nie zmieniali ?! - czemu przedłuzać ten stan ???, a i jeszcze mocz to analizi zaniesliśmy zgodnie z sygestią weta.
  • Karmę zmienia się stopniowo. Pewnie chciał podkurować psiaka. My też zmienialiśmy karmę po leczeniu. Nie dokarmiajcie go niczym dodatkowym, przestańcie dawać smaczki.
  • marrta22 said: a wiec tak byliśmy wczoraj u weta, bo jeszcze zauwazyłam sodome i gomore w ogonku, sztywny był od ropy w środku wielka rana

Tu jest temat poświęcony pielęgnacji pod ogonkiem:http://buldog-angielski.org.pl/discussion/579/zakrecony-ogonek#Item_15
Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!