linienie u buldoga - jakie preparaty stosować?

12346»

Comments

• U mnie jak zaczyna się sypać to biotyna +efa olie i po kłopocie. Biotynkę podaję proporcjonalnie do wagi, a kropelek 40-50 :) A moja jak się już sypie to jest katastrofizm, wystarczy się na chwilę przytulić i człek caaaały w sierści, nie mówiąc już o tym, że ta sierść, jest po prostu wszędzie X(
  • Klara said: A ja dziś natknęłam się na Sanopet omega 3. Co o tym myślicie?

A może już stosowaliście u swoich psów.

http://www.sanopet.pl/tresci/299,pierwszy-na-swiecie-nutraceutyk-dla-zwierzat.html

Może jestem w gorącej wodzie kąpana ale po przeczytaniu na ich stronie opisu działania tego preparatu od razu się tam zarejestrowałam i zamówiłam dla Alex
    @-) Podoba mi się działanie tego specyfiku nie tylko na skórę i sierśc ale na inne, ważne rzeczy: oczka, stawy i serduszko
  • Jak dostaniemy od razu zaczynam podawać Alex i będę pisać o efektach :-D
  • edited February 2013
    Riko said: Nie wiem czy się nie powtarzam, ale ja kupiłam Ryśkowi karmę Husse z rybą i polewam mu ją olejem z łososia też z Husse, ale to chyba bez różnicy z jakiej firmy to olej. Efekt jest zadowalający już po 2 tygodniach stosowania
    zazdroszczę....my też dajemy taką karmę i kupowałam olej z łososia norweskiego Husse (kilka butelek zużyłam) i nic :( Pako sypie się cały rok. Przez to ma zakaz wchodzenia na kanapę bo jest poprostu masakra, wstyd by było kogoś tam później posadzić. Te włosy leżą mu na grzbiecie jak się otrzepie. Jak otrze się o czarne spodnie to pełno kłaków....ja już nie iwem co mu daawać. Dostawał już chyba wsszystko (biotynę, efa oile, jakieś tam kropelki na sierść, wiesiołek, olej lniany budwigowy itd.) i żadnej poprawy....dodam, że jak był na Royalu to było to samo dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę karmy w nadziei, że coś się poprawi. Niestety jesteśmy chyba skazani na górę kłaków w domu.

madzia1969 said: Klara said: A ja dziś natknęłam się na Sanopet omega 3. Co o tym myślicie?

ja pewnie spróbuję, a co mi tam próbuję wszystkiego co możliwe bo to linienie jest strasznie wkurzające
  • Czy wyczesujecie swoje buldożery furminatorem? Słyszałam rożne opinie co do stosowania tego przyrządu u buldogów .... jeśli tak to jaki rozmiar wybrać do dorosłego buldoga o DUŻEJ masie 32 kg. Bardzo proszę o poradę
  • Nie kazdą sierść furminator "złapie". Jeśli masz kogoś znajomego kto używa furminatora to pożycz i sprawdź.
  • My stosujemy furminator i gumową szczotkę łącznie dają super efekt dodatkowo le Banner od kilku miesięcy dostaje do karmy olej lniany (polewamy mu karme) efekt @-) stosowaliśmy różne preparaty, nawet chyba kiedyś olej też ale za krótko a teraz jestem w szoku bo mogę powiedzieć ze mało co się sypie.
    Swego czasu była tragedia z sierści można było kule robić.
  • Hmmm a jest ktoś z Poznania kto ma furminator ?chętnie spotkamy się na mały spacer i wypróbuję to cudo. ;;)
  • my też czeszemy gumową szczotką i od czasu do czasu szczotką ze sztywnego włosia, a do karmy też dajemy olej tylko tym razem niby z łososia :) niby bo był gratis do karmy :)
  • Monika ja właśnie czekam na paczkę, kupiłam podróbe furminatora rozmiar L (10 cm) dałam 22 zł. Mój jeszcze nie linieje ale zmieniałszczęnięce futerko na bardziej męskie i to co mam w samochodzie na fotelu mnie przeraża. Zdecydowała się na furminator po wielu dobrych opiniach i podobno braku różnicy pomiędzy oryginałem a 'no name'. Jutro pewnie dostane przesyłkę to wypróbuję, w kolejce czeka bulwa, kot i koń na jakiejś sierści na pewno się sprawdzi, a jeśli nie to wydałam tylko dwie dychy :)
  • Hej :) Mam problem od kilku miesięcy z gubieniem sierści u Hektora. Sypie się z niego niemiłosiernie :/ Codziennie go czeszę, dostawał olej lniany, suplementy od weterynarza i nic. Sierść ma błyszczącą więc chyba jest z nią wszystko w porządku. Czy takie gubienie sierści jest związane ze zmianą pór roku czy po prostu gubi "szczenięcą" sierść? Wczoraj skończył rok. Nie wiem co mogę mu podawać żeby wypadanie się zmniejszyło :(
  • My od kilku tygodniu raz dziennie do karmy dorzucamy żółteczko. Powiem szczerze, że naprawdę widac różnicę w gubieniu sierści. 1. Jest o wiele bardziej lśniąca, a 2. to naprawdę na czarnych płytkach najlepiej widac, że sierści jest o wiele mniej :)
  • Magda raz dziennie to nie za często? Myślałam że można raz na tydzień. Nam się strasznie sypie mimo że codziennie dostaje łyżkę oleju lnianego i szukam lepszego rozwiązania bo nie czesałam młodego 3 dni i dziś garściami ściągałam kłaki :(
  • Ja polecam VetoSkin 90 kapsułek :)
  • My tak się sypalismy, jak złą karmę dobralismy. Dobra karma i sypanie ustapilo
  • Tak u nas nadmierne sypanie tym razem też od karmy było a rok temu w maju Guliwer zasygnalizowal w ten sposób że będzie upalne lato;) Kiedyś wetka nam poradziła podawać cynk (najniższa dawka) i witA ale bodajże 12tys jednostek i to też super działa a jest tańsze od gotowych produktów.
  • galarka a możesz napisać z jakiej karmy na jaką przeszliście? Hadowca zalecił purine pro plan z jagnięciną i tak to ciągniemy od samego początku plus gotowany indyk/wołowina. Wydawało mi się że dobrze go karmię, bo jeszcze czasem dostanie surowe jajko ze wsi plus odziennie olej lniany i zero podjadania słodyczy no chyba że lody :D
  • edited June 2015
    uuu, jakiej my nie jedliśmy... :-? ~X( ale ostatnio był Bosch kaczka z ziemniakami i mieliśmy taką masakrę, że szkoda gadać: (bączury, uszy zawalone i sypanie), więc przeszliśmy na Brit Jagnięcina z ryżem i wszystko ustało. Karma wydawałoby się idealna, ale po pół roku Maniek przestał ją tak z dnia na dzień jeść ~X( nawet posypywanie czymś nie skutkowało, jadł max 1 dziennie, reszta stała, schudł nam 2 kg i po 1,5 tygodnia się poddaliśmy i pojechaliśmy po nową karmę. Teraz od 2 tyg. jesteśmy na HAPPY DOG Sensible Irland (dla dużych psów). Maniek ją uwielbia - zobaczymy za miesiąc, jak to wpłynie na jego sierść i uszy... mam nadzieję, że będzie ok. :-ss
  • To chyba faktycznie najlepsza metodą prób i blędów, każdy buldog inaczej reaguje na karmę - jeden dostaje alergie drugiemu nie smakuje trzeci się sypie... no cóż jak na razie zostajemy przy Purinie , bo jednak bąków nie ma i Bolusiowi naprawdę smakuje a sierść wyczesujemy furminatorem,
Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!