obroza FORESTO

Jako ze sezon kleszczowy zostal juz rozpoczety Gruby ma juz obroze,ale ma tez problem z nia. Straszliwie swedzi go okolica obrozy i ciagle probuje nieudolnie niestety sie podrapac po szyjce. Mieliscie kiedys podobne problemy?
W poprzednich sezonach tez stosowalismy ten srodek i taaaakiego problemu nie bylo. Dodam ze obroze kupilam u weta i od razu tam ja zalozylismy.

Nie moglam znalezc tematu zawierajacego ten problem wiec jesli to dubel z gory przepraszam.

Comments

• my mieliśmy uczulenie na takie obroże... Teraz stosujemy Advocate.
  • My też praktykujemy Foresto i ''''odpukać''''' wszystko jest ok.....
  • edited March 2015
    Jednak nie bede u Grubego rezygnowac z Foresto. Wypraktykowalam zdejmowanie jej w domu i jest ok, a teraz od nowa sprobuje zostawiac na spaślaczku ;-)
  • Takie info znalazlam na stronie producenta:

"4.6 Działania niepożądane (częstotliwość i stopień nasilenia) Sporadycznie, w ciągu pierwszych kilku dni po założeniu obroży może wystąpić niewielki świąd i/lub rumień u zwierząt, które nie są przyzwyczajone do noszenia obroży. Należy upewnić się, że obroża nie została założona zbyt ciasno. Może wystąpić niewielka utrata sierści i reakcje skórne o łagodnym stopniu nasilenia w miejscu zastosowania produktu leczniczego weterynaryjnego. Zazwyczaj objawy te ustępują w ciągu 1 do 2 tygodni bez konieczności zdejmowania obroży. W pojedynczych przypadkach może być zalecane tymczasowe zdjęcie obroży do momentu ustąpienia objawów. "

• Nam foresto polecił weterynarz i Bolo ma założoną od 2 tygodni. Nie dostał uczulenia a już weekend spędził w lesie zaliczając wszystkie krzaki "bo tak fajnie drapią po pleckach".Wrócił bez nieproszonych gości także jesteśmy zadowoleni, ocenę ostateczną jednak będę moga dać po zakończeniu sezonu kleszczowego. Odkryłam że Bolo uwielbia wode i skakanie przez mikro fale na jeziorze także obroża bedzie miala trudne zadania, Nie sciagamy jej na noc, ma cały czas załozona i nie narzeka. :)
  • nasz weterynarz tez poleca Foresto, ale tez trafil do niego labrador z potworna alergia, praktycznje rana, wlasciciele powiedzieli ze to od Foresto ale producent sobie zastrzega ze do miesiaca moga wystapic takie objawy, wiec nie ma reguly.
  • reakcje alergiczne wystepuja czesto jak obroza sie zmoczy,wowczas wydziela sie wiecej substancji,ktorymi jest nasaczona I wrazliwa skora moze tego nie zniesc.tez mielismy reakcje alergiczna na 2 rozne obroze.teraz uzywamy obrozy seresto firmy bayer.jest to podobne do foresto tylko ma jakies inne jeszcze substancje bo w klimacie,w ktorym mieszkamy borykamy sie z jeszcze innym roznym paskudztwem.zadnej reakcji alergicznej nie mamy.wet powiedzial,z jest to jedyna jak dotad obroza,po zalozeniu ktorej zupelnie nikt nie zglosil sie z niepozadanym odczynem
  • Moje psy juz drugi sezon maja foresto. W zeszłym roku byliśmy na Mazurach i kleszcz chodził po mnie, a po Gouduni nie :-?
    Dodam, ze w okolicach domu gdzie chodza na spacery sa mega wysokie trawy i nic :)
    Bardzo jestem zadowolona, dodam, że Gouda jak jest z nami (prawoe 3 lata) nigdy nie miała kleszcza (pewnie się jej boją). Ale z miesiac temu (a chodzi w obroży okrągły rok) zauważyłam na szyi na dole czerwona łysą plakę, ktora ja swędzi ale nie potrafi się podrapać. To jest od obroży ale po roku noszenia. Na razie olewam, zmieniłam na nową, może przejdzie :P
  • A to wszystko jasne... mój Lobuz pozwolił sobie pogonic kaczkę a przez to pływał w stawie...czyli sprawa jasna czemu tak może być wyczulony na jakikolwiek dotyk w okolicy obrozy 8-|
Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!