Śmierdzący problem

Dzień dobry, mamy z mężem dwu letnią bulwę, i nie mały problem. Otóż nasza królewna strasznie śmierdzi (doszło do tego że wstyd jechać windą z sąsiadami ) na poczatku sądziliśmy że zbyt często ją kąpiemy więc nieco odpuściliśmy, ale było jeszcze gorzej. ostatnio dostała szampon dla psów z łojotokiem , poprawiło się jedynie na troszkę, bo po dwóch trzech tygodniach znowu zaczyna śmierdzieć. Mamy jeszcze jednego sunie, beagla, ale z nią nigdy nie mieliśmy takich problemów. Bardzo proszę o podpowiedź co tu jeszcze zrobić, bo wszystko super, można kąpać bulwę w lato i co dwa tygodnie , ale w zimę ?? nie chciała bym naszej kluseczki przeziębić

Comments

• Każdy pies ma swój zapach nawet ten zdrowy jeśli się go nie myje przez kilka tygodni to będzie go trochę czuć.

A czy oprócz tego śmierdzącego zapachu sunia ma jakieś zmiany na skórze, np. krostki, przebarwienia brązowe, czy drapie się, czy jeździ na dupie, czy ten zapach jest cały z niej, może ma zaczopowane zatoki okołodbytnicze i stąd tak capi.

Czy miała pobierane ze skóry zeskrobiny do badania.

• A zatoki okołoodbytowe sprawdzaliście?
  • Dlatego od razu napisałam że mam drugiego psa, sunię która jest starsza od bulwy. Wiem że każdy pies ma swój zapach, wiem że nie zniweluje całkowicie zapachu w mieszkaniu, bo jak są zwierzeta to to tak wygląda anie inaczej. Ale moja buldożka śmierdzi całą sierścią, nie od pupci ani nie od oczek, tylko jak się ją przytuli to czuć taki nieprzyjemny zapach od sierści, dlatego się dziwię. Bo beagelka nawet nie kompana pół roku nie śmierdzi tak jak bulwa poi np. miesiącu. Wiem że może być też tak , że po prostu taki jest jej urok, ale pomyślałam ze zapytam tutaj na forum. Nie jestem znawcą rasy. Jeśli chodzi o sierść, to bulwa nie ma żadnych strupków przebarwień braków w sierści, wygląda jak okaz zdrowia, nie drapie się też nadmiernie, dupcią nie ślizga się po dywanie, tak jest kochana i idealna :)
  • No raczej nie jest to normalne aby od zdrowej Bulwy było tak bardzo czuć brzydki zapach .
    Powodów może być kilka od źle dobranej karmy po poważne problemy skórne .
    Wydaje mi się że należy udać się weterynarza - dermatologa . ( przed wizytą NIE kapać suczki aby wet miał co powąchać i na czym opierać diagnozę / leczenie ) .
  • Karolik widzę, że jesteście z Warszawy ;) Polecam abyście udali się do Niesfory - adres jej gabinetu jest w banerze po prawej stronie. Albo do dr Dembele (dermatolog), przyjmuje w klinice na ul. Białobrzeskiej. Jednak najpierw polecam Wam Niesforę
  • Zgadzam się z dziewczynami zdrowy piesek nie śmierdzi. Koniecznie trzeba się udać do dermatologa :)
  • corniszonowa said: Jednak najpierw polecam Wam Niesforę
    tak,pani Kasia wyleczyla nam psa bedac 3000km od nas,prawie jak Kaszpirowski :-D
  • A ta Pani Niesfora to przyjmuje w tej klinice Buldog? na bawełnianej ?
  • Tak :) Tylko ona tam przyjmuje :)
  • Dzięki wielkie, odczekam teraz z miesiąc z kąpielą i zobacze jak będzie, jak zacznie śmierdziochać to się umówię na wizytę z niunią
  • Moze miec grzybka kolezanki suka smierdziala zero oznak moze troszke lupierzu i okazal sie grzyb .
Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!