czerwona plama na szyji

jakies 4 dni temu zauwazyalm czerona plame na szyji u Nimby,wygolilam to miejsce,ale zrobilo sie to wieksze.kilka razy w ciagu dnia psikam octeniseptem i smaruje na noc panologiem,ale poprawy nie ma,tylko sie powiekszylo :-( macie pomysl co to moze byc?jutro wet
http://images49.fotosik.pl/1958/a613af7c853a0ba6gen.jpg
«134

Comments

• tez mi sie wydaje,ze moze byc to...chociaz u nas nie ma ropy...
  • bylismy u weta.plama typowo na tle alergicznym,dodatkowo mamy jeszcze niewielki babel miedzy palcami i lekko swedzace ucho,wiec niestety wszystkie symptomy wskazuja na kolejny atak alergii.podejrzewam palmy,bo tylko one teraz kwitna i sie z nich sypie X( .dostalismy masc z antybiotykiem i kortyzonem i zastrzyk.do tego szyja zostala gustownie wygolona i wyglada jak u kurczaka.mam nadzieje,ze masc pomoze i szybko pozbedziemy sie dziadostwa
  • Zdrówka. Bąble na łapce możecie potraktować kroplami do uszu. My tak robimy :)
  • zdrówka
  • niestety sama masc mimo,ze ma antybiotyk w sobie nie daje zadnych wiekszych rezultatow :-( codziennie wygalam kolejne miejsce,bo plama idzie dalej...jutro podjade rano do weta po cos silniejszego,z tego co czytalam w temacie hot spotow to wiekszosc bulw dostala dodatkowo antybiotyk doustnie.kiepski czas na takie komplikacje,bo jest bardzo goraco i jutro juz nie zamierzam Nimby ciagnac do weta.
  • Powodzenia! I trzymamy kciuki aby było lepiej. Znamy niestety z własnego doświadczenia to dziadostwo :/ tyle że u nas na szczęście szybko przychodzi i szybko odchodzi. Daj znać jak tam dalej z Nimbą i co wet powiedział.
  • zdrówka życzymy!
  • no i niestety musialam wrocic do weta z Nimba,dostala drugi zastrzyk z kortyzonu i antybiotyk doustnie do domu.jezeli do poniedzialku dalej bedzie sie powiekszac to dostanie kolejny zastrzyk.juz mi rece opadaja,ciagle cos a do tego ten gorac,mimo ze auto z klima to i tak to slaba opcja ciagac ja po lekarzach teraz,ech...oby do poniedzialku byla poprawa :-(
  • Trzymamy kciuki żeby było lepiej!!!
  • Wyglada jak hot spot u nas choroba niestety poszla glebiej z bakteriami i walcze o zycie psa :( . Antybiotyk powinien wybic dziadosywo , nie kap go w zadnych syfiastych wodach - czyli nigdzie . Skora paruje , u nas tez niby alergicznie a wyszla katastrofa :/
  • edited July 2013
    na dzien dzisiejszy wyglada to tak... :-(
    http://images65.fotosik.pl/15/591454cae7920188gen.jpg

Karolina jak szybko antybioty zaczal u was dzialac?ja codziennie wygalam nowe miejsca,zastanawiam sie kedy moge zobaczyc jakas minimalna poprawe...
  • o jejku jejku to się narobiło :( Trzymajcie się dzielnie dziewczyny! Tylko uważaj aby Nimba nie drapała się i nie ocierała o dywany, tapczany itp., bo tam też zawsze full bakterii siedzi.
  • Halo co to za obroza ? Wez ja sciagnij na wsxelki wypadek , 2 sprawa badaliscie krew ? 3 sprawa to musi byc suche zeby sie nie saczylo nic , czyscic 2 x dziennie albo 2 klohydrexylem , zalezy jaki antybiotyk synulox slabo ale clindubac bardzo szybko na 3 dzien byly strupki tylko . Pierwszy jest aminoksyna z kwasem kalwulowym a 2 to klindamycyna antybiotyk 2 rzedu . My jedziemy na 3 rzedu niestety i u nas bakterie mnoza sie i uodparniaja.
  • edited July 2013
    u nas nic sie nie saczy,jest czerwone z takomi czeronymi punktami,ale suche,nie ma zadnej ropy .dostalismy synolux i zastrzyk z kortyzonu,masc nic nie dala,przemywam octeniseptem(ale widze,ze ja pali) i hexodermem.no i jeszcze mnie troche zastanawia,ze antybiotyk dostalismy tylko na tydzien a wszedzie czytam,ze zakazenia skory leczy sie 2-3 tygodnie albo i lepiej :/
  • To dziwne , octanisept podraznial garnka i zostalam przy klohydrexinie i zasypywalam dermatolem wyglada na cos kontaktowego nie od srodka . Co to za obroza moze to zdejmij bo jesli to chemikalia to moja kolezanki suka miala wypalona szyje od takich specyfikow
  • To prawda 10-14 dni czasami dluzej ale to juz przypadki ropne.
  • obroze nosi rokrocznie ta sama(przeciw komarom,kleszczom i pchlom),ta ma od poczatku kwietnia,wiec nie podejrzewam jej absolutnie.w zeszlym roku w tym samym czasie mielismy problem ze skora,ale nie az taki.podejrzewam palmy,ktore teraz pyla.do poniedzialku bede psikac wszystkim czym mam,podaje antybiotyk i zobaczymy...
  • Ja bylam u dermatologa w poniedzialek, co prawda z tradzikiem ale zakazal jakichkolwiek substancji oddzialywujacych na skore z kroplami i obrozami na czele, do czasu wyleczenia skory. Tez uwazam, ze powinnas zdjac obroze, nie jako przyczyne tego paskudztwa, ale jako czynnik, ktory moze to nasilac...
  • obroza zdjeta,czekam na cud [-O<
  • nie wiem co ci poradzic ale jesli octanisept podraznia to odstaw go , naprawde polecam ta wode ktora wymienilam wczesniej ochladza rowniez rane . Mi ze stresu wyszly krosty na calym ciele i to mozna powiedziec w ciagu 12 godzin przechodze koszmar i mam koszmar na ciele , a obroze na spacery ma nowa ? drapie sie tam ? 2 sprawa pora roku nie sprzyja slonce , potem deszcz , wilgoc, wahania temperatur i syf gotowy . Czy on pobieral krew ?
  • mam tez w domu chlorexyderm,na to sie teraz przerzuce.na dwor wychodzi w szelkach,tych samych od 1,5 roku.czasami sie podrapuje na tej szyi,teraz nie,bo dostala zastrzyk z kortyzonu a on przeciwdziala swedzeniu.wilgoc to tez wielce prawdopodobne,bo teraz jest u nas ciagle 60%-70% wilgotnosci powietrza.nie miala pobieranej krwi,wet stwierdzil,ze po antybiotyku i max.4 zastrzykach co 4 dni powinno sie uspokoic...dzieki za info.zycze wam duzo zdrowia,glowa do gory
  • Ja bym jednak sprawdzila krew zaleczone bakterie ktore buszuja po organizmie moga przerodzic sie w cos powaznego znam to z autopsji. Lepiej wiedziec co sie leczy . Kortyzon bedzie dzialal 48 h moze troche dluzej nie dopusc do tego zeby sie drapal bo infekcja skorna gwarantowana zwlaszcza w takich warunkach pogodowych
  • Niech Ci z Polski przyślą Manusan w płynie, rozcieńcz go potem i tym płynem smaruj szyję, moze ma na coś uczulenie, tak to mi wyglada, niemniej rozcieńczony Manusan pomoże
  • dzis czwarty dzien podawania antybiotyku,wlasnie wrocilysmy z trzeciego zastrzyku a ja nie widze zadnej roznicy :-( jezeli nic sie nie zmieni,to w pon znowu wet,juz nie wiem co z tym robic,zadnej poprawy....
    http://images64.fotosik.pl/23/3ac6d15293dba37agen.jpg
  • Olimpia przejdzie, zobaczysz będzie ok! U nas w zeszłym roku jak inny buldog ugryzł Bostona w głowę wyglądało identycznie, też ogoliliśmy i szybciej przeszło. Dokładnie o tej samej porze roku. Pilnuj aby było cały czas suche, wycieraj z tej ropy, czyść manusanem lub wodą borową i zagoi się. Niestety od tamtej pory ugryzienia i pierwszej akcji z hot spotem powtórzyło się już to samo w ciągu roku już ze 3 - 4 razy :/ wymaz był brany, bo bałam się co on mu tam za bakterię wpuścił lecz nic nie wykazało, wszystko ok i weterynarz stwierdził że Boston ma delikatną skórę i przy większych otarciach może to wracać. Więc wytrwałości życzę i szybkiego powrotu do zdrowia dla ślicznotki :* aaaa i tak na pocieszenie, u nas przy tych kilku razach chyba tylko raz czy dwa razy był stosowany antybiotyk a tak to tylko przez samo zasuszanie skóra wracała do normy.
  • dzieki za slowa otuchy..po prostu zawsze jak cos sie dzialo ze skora po ok 4 dniach brania antybiotyku bylo widac jakakolwiek poprawe..ta plama jest sucha,laze za nia jak glupia,psikam,wycieram,dobrze,ze tego nie drapie...nie wiem,moze za kilka dni jak nic sie nie zmieni wet wezmie zeskrobine czy cos..najgorszy czas na takie rzeczy,u nas codziennie jest ponad 30 stopni i wozenie psa do lekarza to dla mnie teraz masakra i stres jak to zrobic sprawnie i mozliwie w najlepszych warunkach
  • Wiesz wejdz sobie w temat hot spot i tam pisałam nazwy leków które ostatnio w takim przypadku stosowalam i u nas zadziałały błyskawicznie naprawdę. Temat zakładała karolinaifrank. Spytaj nawet weta o nie bo to na receptę w aptece kupowaliśmy, tylko koniecznie w sprayu! U was to też wygląda na hot spot tyle że ogolone i dlatego tej paskudnej saczacej się ropy nie widać.
  • Zeskrobina wydaje mi się że teraz za wiele nie pokaże bo jest już zaleczone i różne maści, antybiotyki i leki były stosowane więc nawet błędnie może pokazać wyniki. U nas wymaz był brany jak tylko zauważyłam pierwsze obiawy wieczorem, na drugi dzień już trochę poszło dalej ale dopiero po pobranym wymazie mogłam zastosować leki.

• Moja droga najważniejsza jest dobra diagnoza i szybka reakcja. Nasz Leon miał coś bardzo podobnego po kąpieli w jeziorze w szelkach w upały . Pod skórą był już głęboki stan zapalny z wydzieliną ropną. Doktor po dezynfekcji wycisnęła treść ropnął obejrzała pod mikroskopem i podała antybiotyk jaki nie wiem . Pies przez natępne 14 dni przyjmował 2xdz.po 1,5 tabl.claveseptin,1xdz.ranigast i 1xdz. tablt.bez opakowania . podaję nr kont. klinika veta -wet w ełku 605666743 dr n.wet. Agnieszka Skolimowska
    Pozdrawiam

Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!