Hot Spot - goraca plama

2»

Comments

• Obejrzałam te fotki i jestem w szoku :O
    Że też takie cholerstwo się do buldosia przypałętało!
    Karolina trzymam kciuki, żeby udało się tego szybko pozbyć %%-
  • Przerazajace te fotki:( okropność tak się meczyc,i pies i ludz :/ oby szybko się wyleczyło.buziaki:)
  • edited May 2013
    Znamy to niestety również.
    U nas się zaczęło od wspomnianego ugryzienia przez psa na wystawie rok temu (możesz wszystko przeczytać w temacie o ropnym zapaleniu skóry) gdzie opisałam wszystko co i jak. Ponoć była to zmiażdżona skóra stąd się to wzięło paskudztwo. Wyglądało identycznie jak na Twoich zdjęciach, jedynie to później nie było aż tak mocno zaczerwienione, ale ślimacząca się skóra, potem strup itd. To było na głowie i od razu hodowczyni kazała nam ogolić to miejsce do łysa aby się lepiej goiło. I faktycznie pomogło bardzo. W lipcu będzie rok od czasu tego pierwszego razu z tym paskudztwem. Po kilku miesiącach Boston zaczął tak 2-3 dni wcześniej podnosić do góry głowę i tak jakby starał się powąchać swoją głowę oblizując się na wszystkie strony. Wiedziałam że coś nie tak się dzieje. Oglądałam go uważnie, ale nic nie było widać. No i po tych 3 dniach zaczęło się ślimaczyć między oczkami czyli między fałdkami. Pomyślałam że to odparzenie może i tylko smarowałam sudocremem i cały czas na sucho wycierałam, aby ta ropa tam nie zostawała i aby strup się nie zrobił, bo wygolić nie dało rady w tym miejscu. Po paru dniach zeszło (ok. 4-5 dni) bez antybiotyków. Potem jedynie trochę wyłysiał w tych miejscach gdzie najmocniej się ślimaczyło. Teraz miesiąc temu około znowu Boston znajomo zaczął podnosić głowę do góry i znowu wąchać i lizać do góry. Wiedziałam co mnie czeka :L Akurat byłam w Grudziądzu a potem jechałam do Bydgoszczy więc jak tylko wyszło trafiłam do weta w Bydgoszczy gdzie pobrali wymazy ze świeżo sączącej się rany. Był to moment gdy pojawia się ropa i zaraz rumieni się duży promień. Ale byłam w porę u weta :) Tym razem było to na karku, nie goliliśmy, dał mi dwa preparaty w spreju, które zdziałały cuda w mgnieniu oka! Moment wysuszyły i nie poszło dalej i nie sączyło się już :) Nazwy Ci napiszę jak będę w domu. Oczywiście bez antybiotyków. Rana nazwana właśnie hot spot przez weterynarza. Powiedział że nie wiele wyjdzie z wymazów, bo to wygląda jak otarcie i rzeczywiście po 3 tygodniach okazało się że nic tam nie było, żadnej bakterii czy grzybów. Powiedział że po prostu ma delikatną skórę i lekkie przetarcie czy rana tak u niego będzie się kończyła. A zrobiłam wymazy przez to że bałam się że ten pies co go ugryzł jakąś paskudną bakterię mu przekazał i stąd tak się to powtarza. Tak więc spreje rewelacyjnie zadziałały, ale chyba za szybko wysuszyły skórę, bo potem w miejscu ślimaczenia powstały takie kalafiorowate grudki (tzw. rybia łuska), ale to też już jest wyleczone tabletkami, kąpielami w specjalnym szamponie oraz teraz cały czas przyjmuje syropek na sierść :) Dodam, że od początku wszystko leczy i diagnozuje ten sam weterynarz z Bydgoszczy (choć ja mieszkam 200 km dalej w Koszalinie), ale na szczęście trafiłam na wspaniałą hodowczynię, która oczywiście pomaga nam we wszystkim :) aaa i dodam jeszcze, że Boston nie wygląda jakby go to męczyło jakoś specjalnie, bo jak już się zacznie ślimaczyć to przestaje wąchać i językiem wymachiwać ;) jak mu czyszczę to nie piszczy więc bólu na pewno mu to nie sprawia jedynie to może swędzi, bo się ociera. Ale na co dzień też się ociera o dywany ;)

Tak więc trzymajcie się dzielnie i spróbujcie tymi sprejami bez antybiotyków, bo u nas nie były potrzebne. Tyle że u was to dziadostwo strasznie długo się trzyma i paprze :/
  • Z wynazow nic nie wyszlo tylko to co kazdy pies ma na sobie . To swedzi poprostu i boli ale nie na tyle zeby piszczal najgorzej bylo z ogonem bo mu dziura az spuchnela na uchu 4 dxien zasypuje . Napisz co to za spray to podtaram sie to kupic
  • edited May 2013
    Najpierw psikałam Octenisept w spreju (bezpośrednio na ranę i wcierać wacikiem, tylko aby nie było zbyt mokre - nawet lepiej aby było bardziej suche niż wilgotne) następnie psikałam Dexapolcort N na wierzchu. I tylko tyle. Naprawę polecam, bo ja byłam w szoku, że tak szybko zadziałało i nie poszedł ten rumień dalej :)
  • Ten dexaplocort gdzie mozna kupic ? Na tecepte ?
  • Octanisept mam tzn juz sie skonczyl ale malego bolalo jak sie pryskalo
  • Kurde tam pisze ze nie wolno ciagle stosowac :/ a u nas to ciagle wychodzi potrzebuje alternatywnego srodka ktory pomoze a jednocEsnie nie zaszkodzi przy uchu ropa nie wylazi kark promienieje nadal ale zasypuje go wiec szansy zeby wylazlo nie ma. Dzisiaj czeka go kapiel w klohydrexynie bo caly zolty od rivanolu i zasypki trzeba zedrzec strupki zeby ladnie sie dogoilo ushh roboty masa
  • Nie wiem czy to pomoże...ale przypomniał mi się przypadek kota od koleżanki. Kot miał ranę na szyi, właściwie za uchem, wzięła się nie wiadomo skąd, zrobiło się rozlewisko, wypadła sierść, to zaczęło gnić, nie pomagały żadne mazidła, koleżanka się wkurzyła, powiedziała raz kozie śmierć i wysmarowała kota, znaczy to miejsce pioktaniną, to taki fioletowy roztwór, który kiedyś stosowało się do pielęgnacji kikuta pępowinowego i do ran pooperacyjnych. No i wyobraźcie sobie, że to dziadostwo znikło i nigdy się nie pojawiło.

Pioktanina niestety farbuje :-(

http://www.fagron.pl/?strona,doc,pol,glowna,1341,0,247,1,1341,ant.html
  • moge powiedziec ze u nas jest luzik na dzien dzisiejszy . Kupilam te spot on ktore wymienilam wczesniej w poscoe i .... gowno nie wyszlo na karku bede stosowac raz w tygodniu przez 4 tygonie potem profilaktycznie raz w miesiacu. Do tego kupilam wode dechra desynfekujaca i dermosol . Haha mowisz na fioletowo klara ,,, garry jest zolty ;)
  • karolina ja ten fiolet używałam teraz sobie przypomniałam
    zaraz odszukam zdjęć
    Po zlocie w przyjezierzu le banner chwycił się z psem i na karku miał włąśnie takie ropiejące miejsce i Fabisz - wet dał anm w pojemniku płyn fioletowy przemywaliśmy grubego an korytarzu bo ze ścian nie schodził ten fiolet. polecam bo bardzo szybko się zagoiło :)
  • Tutaj tego ni ma jest jodyna ale podraznia to nie zwykla rana tylko cos na wzor opazenia ale w istocie rEczy sie nie opazyl. W polsce jest wszystko w szwecji ciezko cokolwiek znalezc :/
  • Karolina jak chcesz to zapytam weta co to było jak się nazywa i czy można to wysłać.
  • Pewnie ! Zapytaj
  • Podbijam ! Majlucha po zlocie też dostał Hot spot i leczę cały czas i ciągle są grudki i nie goi się to tak jak powinno , ogólnie już ogasło ale dalej jest takie stwardnienie i wyczuwalne kulki pod ręką, poza tym jak przestaje pryskać aluminium w sprayu to zaczyna się robić od nowa, dostał antybiotyk i dalej nie znika Co Robić ?
    http://www.fotosik.pl][IMG]http://images68.fotosik.pl/292/7bb0e0350fb7d64amed.jpg to zdjecie na początku
    a tutaj teraz :
    http://www.fotosik.pl][IMG]http://images69.fotosik.pl/291/443a2289d7890178med.jpg
  • przede wszystkim musicie ogolic to miejsce do zera z wlosow i to z wiekszym marginesem,to musi byc zasuszane i oddychac a tak pod wlosami to ani zaden srodk dobrze nie wejdzie i tylko bagno sie tam bedzie robilo.polecam przecierki ze spirytusu wiele razy dziennie.nam pomoglo.
  • No wlasnie miał wygolone, juz odroslo, przecierać to miejsce czystym spirytusem ?
  • to golic jeszcze raz,bo bedzie sie zaparzac,slimaczyc i nic z gojenia nie bedzie.ja przecieralam nawet i po 8 razy dziennie spirytusem 95% kupionym w aptece.spokojnie,to nie bedzie go pieklo czy bolalo a ladnie wysuszy i odkazi.u nas po kilku dniach zrobila sie na tym taka skorupa,strup po jakims czasie zaczal odpadac a pod spodem byla juz zdrowa skora.powodzenia
Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!