guz przy odbycie - czyrak

Wklejam fote i pytanie na prosbe kolezanki ktora mi placze . Buldog francuski , wiek 2 lata, suka. Dostala guza tuz przy odbycie w weekend. Jest dosyc duzy. Charlie nie saneczkuje, zalatwia sie normalnie . Kolezanka to wycisnela i wyleciala ropa niby sie goila ale dzisiaj jest znowu to samo. Weterynarz bedzie jutro http://img837.imageshack.us/img837/2619/img2597t.jpg . Wie ktos co to moze byc ?

Comments

• edited July 2012
    Wygląda na ropień, bez paniki, to nie jest żaden twardy guz, jak już coś leci z tego to dobrze.

Przemywać kilka razy dziennie Rivanolem, możecie nałożyć maść ichtiolową ona wyciągnie ropsko, przy maści ichtiolowej wrzód potrafi sam się ewakuować, ropa znajdzie sobie miejsce i wypłynie. Potrzebny będzie antybiotyk, jeśli macie Ocenisept to pryskajcie kilka razy dziennie.

Czy coś z wymienionych leków macie?

A przede wszystkim to trzeba ją zbadać rektalnie, także wizyta u weterynarza Was nie minie, bo ropień pewnie powstał na skutek:

http://www.przychodniareksio.pl/?zapalenie-gruczolow-okoloodbytowych,21

• tak myslalam powiedzialam jej ze to pewnie zpachany gruczol i wdala sie infekcja. Zmylil mnie fakt ze nie smierdzi dlatego zapytalam . Nie mamy zadnych lekow mamy jodopax cos w rodzaju jodyny pomaranczowy dezynfekujacy plyn antyseptyczny to w aptece polecila mi baba
  • edited July 2012
    No nie wiem z tą jodyną to ja bym uważała, wiem że nie można jej u suk /z obrzękiem cycków/ stosować dłużej niż 5 dni, bo może dojść do nadczynności tarczycy. W szpitalach zastąpiono jodynę preparatami nowej generacji, bo pacjenci dostawali wstrząsu. Kiedyś każdej pacjentce serwowano po porodzie dezynfekcję jodyną, co było gorsze od samego porodu, na całe szczęście to dawne czasy.

tu można poczytać więcej: http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/uczulenie-na-jod/2903/2/

Karolina, sunia musi dostać antybiotyk, i miejscowo trzeba to często przemywać tak jak pisałam wyżej, musicie iść do weta z nią.

• temat jeśli dotyczy guzów :
    http://buldog-angielski.org.pl/discussion/comment/18267#Comment_18267
    http://buldog-angielski.org.pl/discussion/930

daj znać jak wróci Twoja koleżanka od weta co to jest , i co jest przyczyną
  • Klara nie wiem czy to jodyna dokladnie nazywa sie jodopax i jest uzywany do dezynfekcji ran, sprzetow chirurgicznych , na grzyby i virusy oraz oparzenia czy odparzenia. Zwyklej wody nie powinno sie stosowac. Jodopax jest powszechnie uzywany tutaj. Plyn zawiera cos tam sodu , jod , chlorek sodu , czysta wode makrogol . przeciwskazania to uczulenie na dany skladnik lub ciaza. Frankowi przemywalam rany po ugryzieniu woda do dezynfekcji ale nie dawalo skutku bylo to miekkie i brzydkie. Tym posmarowalam po ostatnim bo mial wieka dziure. W ciagu nocy piekny strupek i zero wiekszych blizn. Juz nie stosuje bo zagojone jest.
  • no wiec to co wyszlo charlie to byl czyrak tak zwany . Tak jak nam wychodza na tylkach tak samo jej. Obecnie to co bylo wsrodku wyszlo z korzeniem i teraz sie ladnie goi . Jodopax podzialal , teraz tylko smaruje sudo(cudo)cemem i bedzie cacy
  • Moja Zuza też jest BF, ma ciągle zapalenia gruczołów, chodzimy z tym do weta co miesiąc. Jak się trafi zastępstwo za naszego i źle wyciśnie to też potem wygląda to nieciekawie ...
    Zamiast się denerwować i snuć domysły,trzeba iść do lekarza. Pozdrawiamy.
  • juz zostalo wyjasnione co to . To nie gruczoly. Sa czyste
  • jakityp said: Moja Zuza też jest BF, ma ciągle zapalenia gruczołów, chodzimy z tym do weta co miesiąc.
    a nie myśleliście o usunięciu gruczołów???

ja własnie oswajam się z tą myślą... nasza mopsica Finka-Fionka ma co chwile zapchane gruczoły :(
    We wrześniu będziemy się ich pozbywać.

• Lekarz nam nic nie mówił, a ja nie słyszałem o takim zabiegu ... Zuz co miesiąc ma tyle towaru, że wet ma zapełnioną dłoń (przepraszam, za naturalizm)
  • gruczoły można wyciąć. Faktycznie szkoda, że wam wet nic nie powiedział... ja na początku myślałam, że nie ma tragedii i będziemy je co miesiąc czyścić ale widzę że Finka się męczy podczas czyszczenia i ponoć z wiekiem będzie coraz gorzej więc dla komfortu chcemy się gruczołów pozbyć.
  • a nie da sie jej zmienic karmy. Gruczoly sie zapychaja jak pies ma mieka kupe ktora nie jest w stanie wypchac tego oleju ja to tak nazywam i faktycznie jak franek jadl gowniana karme po ktorej bylo ciezko zbierac jego gowno zaczal sie problem z odbytem i jego zapchaniem . Bylo to 2 razy raz mu wycisnal wet a ostatni raz ja i do tad nie ma nic . Kupy sa twarde jak korale ;-)
  • Zuzce się zapychają, ale nie wygląda na to, żeby jej komfort życia był przez to zły. Czasami tylko szura tyłkiem. Nie wiem co gorsze, czy czyścić, czy usypiać do operacji (brachycefaliczny to zawsze ryzyko). Zuz je Acanę Adult small brit i robi po niej twarde dowody (innej karmy nie chce). Jest zaniedbana po pseudo i poprzednim domu, jak ją zabrałem wazyla 6,5 kg, teraz koło 9, a powinna ze 14, więc powodów może być więcej.
  • Finka miała już trzykrotnie zmienianą karmę... niestety nic nie pomogło :-?
    ona również ma zwichrowaną przeszłość pseudohodowlaną. Niestety
  • ale kupki robi raczej dobrej konsystencji..
  • mademoiselle_e said: ale kupki robi raczej dobrej konsystencji..
    mamy rozmowy o kupkach jak zaprawione w bojach mamy:) widzę, że nie będzie Cię chyba na zlocie ... szkoda
  • oj to w sumie nie wiem smierdzacy problem :D ... a nie ma skutkow ubocznych jak nietrzymania stolca? Franek jadl kiedys orjena ale ... posral sie w domu kilka razy i po tym mielismy problemy z tylkiem i po royalu tez. Teraz je eucanube i jest ok :)
  • Zuzka nie ma żadnych sutków ubocznych, jak mam ją ponad 2,5 roku to chyba raz zrobiła w domu - ale miała awarię wtedy. Wszystkich karm chyba próbowaliśmy, i Polskich i zagranicznych i amerykańskich (jak to było w Misiu), ale Zuz preferuje tylko Acanę na dłuzszą metę, bąki ma umiarkowane,ale jak mi wet pokazuje co miesiąc co wycisnął, to rzeczywiście cała dłoń ...
  • jakityp said: widzę, że nie będzie Cię chyba na zlocie ... szkoda
    niestety :(

• jaki typ mi chodzilo o skutki uboczne po operacji , twoja zuzka miala takowa?
  • aa, nie załapałem:) nie miała operacji.
  • Dzis byłem u weta, Jasmin tez ma problem z tym gruczolem w czwartek podczas mycia wykrylismy, wet wyciskal jej to i dostała maści z antybiotykiem zobaczymy czy pomoże. Za 6 tygodni kontrola jak nie będzie ok to operacja :(
  • o ile wspominał nasz wet to można gruczoły również wypalić... my na szczęście po zmianie karmy, przestaliśmy się tym martwić, ale wcześniej miał ze 3/4 razy czyszczone..
  • Zanim zoperujecie przetestujcie karmy. Luzna kupa jest powodem gruczolow czestym.
Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!