łysiejace okolice przy oczach

witam,ostatnio zaobserwowalismy,ze nasza sunia ma lyse placki w okolicach oczu tzn tam gdzie robia sie te zacieki,ponizej zdjecie,czy to normalne?

Comments

• Czesto nuzeniec robi tzw okulary u psow w postaci lysych obramowek
  • Mokre są też powieki, moim zdaniem najpierw trzeba znaleźć przyczynę łzawienia i leczyć ją, uważam, że te oczy powinien zobaczyć okulista. Jak oczy przestaną łzawić znikną zacieki i łyse placki.

Teraz możesz umyć zacieki w Nizoralu, namoczyć duży wacik wodą - pokropić Nizoralem, dobrze namydlić sierść, zostawić na ok. 10 minut, potem dobrze spłukać / 2- 3 razy w tyg tak robić na początek, potem rzadziej/ albo kupić jakiś płyn usuwający przebarwienia - jest ich trochę na rynku.

• nie to nie nuzyca na szczescie ;D bylismy u weta i powiedziała ze ma zawinieta powieke przez to tak łazawi... przepisała nam kroplem mamu to przemywac soda a pozniej sudokremem oraz dała nam taki preparat rożowy do rozcienczania z woda i tez mamy przemywac :) jesli chodzi o zacieki tak jak klaro pisałas to mamy nizoraz i bedziemy tym tez moze [rzemywac. dzieki :)
  • edited April 2012
    nana19881 said: bylismy u weta i powiedziała ze ma zawinieta powieke przez to tak łazawi...
    Czyli ma entropium, dopóki nie usuniecie przyczyny oczy będą łzawić i problem zacieków będzie nadal. Wy będziecie tracić pieniądze na płyny, krople, maści itp. itd, a pies będzie nadal cierpiał, bo tak się dzieje w tej wadzie. U nas też tak było. Polecam Wam pojechać do okulisty /nie wiem skąd jesteście/ i rozważyć zabieg, to nie jest aż taki wielki koszt, a zobaczycie jaki pies będzie szczęśliwy.

Pozdrawiam

• nana19881 said: przepisała nam kroplem mamu to przemywac soda
    Z ciekawości zapytam, macie sodą przemywać przebarwienia?

• nie nie przebarwienia tylko zamkniete oko
  • My mielismy entropium, operowalismy rok temu. Tu jest temat o entropium:
    http://buldog-angielski.org.pl/discussion/58/entropium/p1

Ps. My chodzimy do dr Garncarza, Jeden z lepszych okulistów w Wawie
  • nana19881 said: nie nie przebarwienia tylko zamkniete oko
    Może coś źle zrozumieliście, soda ma bardzo silne działanie, wyżre sierść wokół oczu, już nawet nie myślę, co się może stać jak dostanie się do oczu, nie chcę podważać zaleceń weterynarza, ale ja bym nie przemywała oka sodą, nawet zamkniętego.

Do mycia powiek mogę polecić płyn Optex, i jeszcze z dr Seidla też jest taki do codziennej pielęgnacji, natomiast wszystkie preparaty usuwające przebarwienia nie mogą dostać się do oczka, ten różowy płyn co pisałaś to pewnie Manusan, on też nie może dostać się do oka.

Jak jesteście z Warszawy to jedźcie do dr Garncarza, zabieg od razu poprawi komfort życia bulwie, zobaczycie jaka będzie różnica, wszyscy będziecie zdrowsi, a najważniejsze bulwa nie będzie już cierpieć.

• my jestesmy z wawy a mozecie podac mi adres do dr Garncarz. a jesli chodzi o ta sode to przepraszam ale pomyliłam sie miałam napisac sól fizjologiczna ...
  • edited April 2012
    nana19881 said: my jestesmy z wawy a mozecie podac mi adres do dr Garncarz. a jesli chodzi o ta sode to przepraszam ale pomyliłam sie miałam napisac sól fizjologiczna ...

Tu masz namiary: http://www.garncarz.pl/

Skontaktuj się z Corniszonową, bo jej Gibson miał robione entropium u dr Grncarza

P.S
    No z tą sodą to mało zawału nie dostałam :-D

• Sól jest ok ale polecam optex. Można nim przepłukiwać oczy i chyba działa łagodząco na skórę w okolicy oczu.
    http://www.garncarz.pl/
    Tam przyjmują też inni okuliści i my dziś byliśmy u dr Buczek. Standardowo chodzimy do dr Garncarza. Nasza Petunia też ma entropium, ale leczymy zachowawczo
  • przepraszam miałam napisac inaczej.... sama sie wystraszyłam jak przeczytałam co napisalas myslałam ze jej krzywde zrobiłam... oki dzieku za inf.
Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!